Архітектурне рішення потреб жителів Нової Каховки

18 серпня - У місті Нова Каховка Херсонської області, використовуючи інструменти консультацій з громадськістю, архітектурні рішення і польське обладнання, облаштовано джерело біля міського пляжу. Джерело, яке було улюбленим місцем відпочинку мешканців міста, відтепер стало ще й комфортним та більш безпечним для відвідування.

В рамках українсько-польського проекту варшавська організація Фонд політики розвитку (Fundacja Polityki Rozwojowej) спільно з Центром регіонального розвитку "Топ-Кая" і КП "Агентство регіонального розвитку" реалізували в Новій Каховці проект "Впровадження та просування польських творчих, технічних і дизайнерських підходів і рішень в громадському просторі України".

На початковому етапі роботи в Новій Каховці організаторами було розроблено сайт www.garnank.org для консультацій з громадськістю – кожен мешканець міста може залишити пропозиції щодо покращення міського простору: інфраструктури, облаштування території, охорони культурної спадщини тощо. За пропозиціями, що з’являються на електронному ресурсі, стежить міська влада та враховує у плануванні своєї роботи.

Використовуючи можливості сайту, представники Фонду політики розвитку та партнери визначили одне з найбільш популярних місць для мешканців Нової Каховки, яке потребувало облаштування – джерело біля міського пляжу. Доступ  до джерела був ускладнений, а в темний час доби навіть неможливий через відсутність освітлення; місця, де відпочиваючі можуть залишити свої речі під час купання, також були відсутні.

З 11 по 17 серпня організатори провели архітектурну майстерню. Учасниками заходу стали студенти з Польщі та України, архітектори, представники громадських організацій. 12 серпня організатори та учасники майстерні поспілкувались з новокаховчанами у форматі прямих консультацій, в ході яких вибір місця для облаштування підтвердився – джерело біля міського парку. Також мешканці міста висловили практичні побажання щодо покращення простору довкола джерела: забезпечення освітлення, передбачення місць для сидіння, облаштування поручнів.

Протягом наступних днів архітектурної майстерні молоді архітектори з Польщі та України намагались поєднати бажання мешканців Нової Каховки з архітектурним досвідом задля облаштування публічного простору. Результатом стало спільне впровадження розроблених ідей – обладнано освітлення, змонтовані та встановлені місця для сидіння. Крім сучасного дизайну та якісного обладнання мешканці міста отримали комфортний публічний простір, де в будь-який час доби приємно провести час.

Облаштування простору довкола джерела у Новій Каховці є успішним прикладом співпраці громадських організацій, мешканців міста та місцевої влади.

Центр регіонального розвитку "Топ-Кая" має успішний досвід спільної роботи з Фондом політики розвитку з 2014 року. У 2015 році зокрема реалізовано проект щодо проведення громадських консультацій та облаштування громадського простору у Голій Пристані Херсонської області.