Досвід партнерських проектів Топ-Кая вивчають в рамках кампанії "RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем"

25 травня на базі Центрів європейської інформації відбулася друга міжрегіональна веб-конференція в рамках кампанії «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем». Учасники заходу – представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації п’яти областей України (Чернівецька, Херсонська, Вінницька, Хмельницька та Дніпропетровська) дізналися про нові можливості для регіонального розвитку, зокрема про реалізацію інфраструктурних проектів.

Як приклад було висвітлено історію успіху проекту «Створення змін: модернізація громадського простору в місті Гола Пристань Херсонської області», який впроваджували польський Фонд політики розвитку спільно з українським Центром регіонального розвитку «Топ-Кая» та варшавською дизайнерською групою «+48» за підтримки місцевої влади. Результатом проекту стало будівництво на міській набережній сучасної зупинки для водного транспорту. Про підготовку та етапи впровадження проекту учасникам веб-конференції розповів голова Фонду політики розвитку Войтек Шпочинський (Польща). Фонд співпрацює з громадськими організаціями з різних країн, підтримуючи, зокрема, ініціативи з розвитку інфраструктури та організації громадського простору.

В рамках проекту представники Фонду провели зустрічі з громадськими активістами та представниками влади. Щоб з’ясувати, які основні проблеми є в місті, спочатку було створено платформу «GOPRI+» – інтерактивну карту, на якій мешканці Голої Пристані позначали місця, де ті чи інші інфраструктурні об’єкти перебувають у неналежному стані, та писали, які питання потребують вирішення. Завдяки цьому було визначено п’ять найбільш проблемних зон, з яких містяни шляхом інтернет-голосування вибрали одну. Нею виявилася саме міська набережна, де було вирішено збудувати зупинку для водного транспорту. Зупинку створено за оригінальним дизайнерським проектом із використанням сучасних технологій, і вона запланована стати не лише інфраструктурним об’єктом, а й об’єктом соціальним – місцем для відпочинку людей, зустрічей та спілкування.

Як зазначив Войтек Шпочинський, Фонд політики розвитку готовий допомагати громадським організаціям з України у пошуку партнерів, написанні проектів та залученні коштів, однак вони повинні бути ініціативними, чітко визначати свої потреби, пропонувати ідеї та рішення, які могли б зацікавити інвесторів, а також вказувати, якого конкретного результату буде досягнуто. Особливою популярністю, додав він, у донорів користуються проекти, спрямовані на розвиток та популяризацію оригінальних локальних продуктів: гастрономічних, декоративно-ужиткових, сільськогосподарських тощо. Це сприятиме розвитку туристичної галузі, і, відповідно, може стати джерелом суттєвих фінансових надходжень.

Однак для написання успішного проекту, акцентував увагу Войтек Шпочинський, обов’язковим є знання англійської мови. Без цього неможливо знайти серйозного інвестора, який би міг підтримати інноваційні ідеї.

Голова Фонду політики розвитку пообіцяв учасникам заходу свою допомогу і підтримку та запропонував, щоб представники громадських організацій написали про напрямки, у яких вони працюють, конкретні проблеми, які хочуть вирішити, та залишили йому свої контактні дані.

Лілія Халавка