Просування етнічної толерантності у трьох мультикультурних регіонах України

Проект був спрямований на розробку і тестування технік і методик навчання, що включають аспекти мультикультуралізму і заохочення толерантності, шляхом об'єднання людей з тих регіонів України, де відмінності та розбіжності на етнічній та культурній основі вимагають особливої ​​уваги державних і громадських організацій.

Протягом всього проекту відібрані викладачі проходили підготовку у вигляді інтенсивного навчання для тренерів, з метою надбати як навички коучингу, так і знання у сфері виховання толерантності через освіту. Заходи проводились у трьох цільових регіонах: Чернівецькій області, Криму та Закарпатті, що дозволило краще занурити учасників у контекст кожного регіону. На наступному етапі понад сто вчителів пройшли тренінги із більш досвідченими колегами і новими тренерами та отримали нові практичні знання і навички.

На підставі матеріалів, результатів і зворотного зв'язку від учасників для зацікавлених вчителів і керівників громад було підготовлено і розповсюджено Посібник для викладача. Цей посібник був розроблений з метою полегшити організацію більш широких процесів навчання, індивідуальних тренінгів та інтерактивних сесій з питань толерантності. Він містить методології, готові сценарії, поради та взяті з життя приклади практичних вправ.

В результаті проекту учасники пройшли підготовку як тренери, отримали перший власний досвід проведення тренінгів та опанували ефективні методи навчання для дорослих і учнів старших класів середньої школи, а також придбали набір перевірених практичних інструментів для виховання толерантності. Очікується, що вони надалі виступатимуть у  якості розповсюджувачів та поширюватимуть знання та досвід серед своїх колег. З іншого боку вони безпосередньо навчатимуть толерантності та сприятимуть включенню її аспектів в інші освітні заходи.

Активна взаємодія учасників з різних регіонів під час проекту також допомогла зруйнувати певні стереотипи, а створені зв’язки та мережи безумовно сприятимуть подальшому обміну та, у більш віддаленій перспективі, підвищенню соціально-культурного взаєморозуміння і згуртованості країни.

Проект був реалізований за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.