23 травня розпочнеться реалізація нового польсько-українського проекту у Новій Каховці

Новий проект співпраці між Фондом політики розвитку (Варшава) та Центром регіонального розвитку “Топ-Кая”, що носить назву “Arch & Engineering LAB: Впровадження польських творчих рішень, технологій і техніки в публічному просторі в Україні”, буде реалізований протягом 2016 року у співпраці з місцевою владою Нової Каховки та місцевим Агентством регіонального розвитку. Проект реалізовуватиметься за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі.

Метою проекту є пошук архітектурних відповідей на питання, що піднімаються місцевою громадою у галузі публічного простору та забезпечення рівних можливостей всіх верств населення – як пересічних жителів, так і груп з особливими потребами, тобто дітей, матерів, літніх людей, людей з обмеженими можливостями, тощо.

Заходи проекту побудовані навколо філософії дизайну, що передбачає спільне формулювання запиту та спільний пошук рішень всіма зацікавленими сторонами. Зокрема заплановано проведення опитувань та консультацій з громадськістю - як за допомогою онлайн-інструменту, створеного в рамках проекту, так і під час відкритих консультацій “наживо” в рамках публічних заходів, з використанням “живих” макетів та презентацій для всіх бенефіціарів простору.

По результатам консультацій польські архітектори та інженери проведуть спільні творчі майстерні для своїх молодих колег з України та Польщі та познайомлять їх з доступними матеріалами та технологіями, що використовуються в будівництві і благоустрої громадського простору в Польщі.

До проведення консультацій з громадськістю на півдні України, проведення майстерень та розробки архітектурних пропозицій будуть залучені молоді польські архітектурні студії, які отримали нагороди та визнання у Польщі та закордоном.

Проект завершиться конференцією, де будуть представлені архітектурні досягнення, використані матеріали і рішення, а також будуть обговорені питання якості громадського простору в Україні.