Кримська :::стежка::: запрошує в гості у зимовому Києві

30 січня 2016 року жителі Києва мали змогу ознайомитися з мистецькими проектами, присвяченими темі Криму, в рамках презентації проекту :::стежка::: , організованого агентством "АртПоле". Зокрема, вони почули розповідь про проект від митців Ольги Михайлюк та Рустема Скібіна, послухали традиційну музику кримських татар та приазовських греків у виконанні Джеміля Карикова та гурту Машала Доза, спробували сили у танцях та переглянули фільм "Кримські стежки" французького режисера Вінсента Муна, представлений його консультантом Олександром Рибалком.

:::стежка:::  була ініціативою агентства "АртПоле", покликаною підтримувати постійний зв'язок з Кримом через художній вимір. "Коли дискусії зайшли в глухий кут, художники знайшли стежку - взятися за фарби та створити візуальні нагадування про півострів у публічних просторах різних міст", - пояснюють автори проекту.

Відправною точкою стали кримськотатарські орнаменти у виконанні відомого кримськотатарського кераміста Рустема Скибина. На їх основі Ольга Михайлюк розробила художню концепцію, яка передбачає залучення до проекту різних авторів і індивідуальне рішення в кожному з міст, що беруть участь у проекті.

Проект стартував влітку 2015 року завдяки грошам, зібраним через Спільнокошт, а також підтримці Центру регіонального розвитку "Топ-Кая".

"Ми вирішили взимку зустрітися у форматі кінопоказу і концерту, оскільки зараз не можемо працювати на вулиці через погодні умови", - пояснюють організаторки. – "Навесні ми плануємо закінчити розпису в Вінниці і Бердянську, містах, в яких ми працювали в минулому році. Далі ми хочемо продовжити розписами в Чернівцях і у Львові… Також тривають переговори з партнерами з Варшави, Мюнхена, Лісабона".

:::стежка::: закликана розповідати людям про український півострів за допомогою орнаменту і елементів культури народів Криму, тому організатори, партнери та всі, хто підтримує проект, сподіваються на продовження :::стежки::: в Україні та за кордоном наступного року.