Ближче до змін ще на один крок. Новий етап проекту від Вишеградського фонду

З 29 червня по 3 липня у місті Гола Пристань в рамках проекту "Конструюємо зміни: моніторинг спільноти в Голій Пристані– поштовх до суттєвих соціальних змін", який фінансується Вишеградським фондом, відбулися консультаційні зустрічі громади міста з європейськими експертами та архітекторами. Організатори ставили метою навчити учасників та показати, як від ідей і пропозицій можна перейти до конкретного проекту.

Навесні поточного року, в рамках широких громадських консультацій з поданням пропозицій на сайт www.gopriplus.org, було визначено 4 перспективні території оновлення міста Гола Пристань. Шляхом голосування було обрано одну локацію, яка, на думку громади, потребує найбільшої уваги - набережну в районі "Нового Фонтану".

Із початком літа фахівці перейшли до питань втілення задумів. Власне 29 червня експерти проекту впродовж цілого дня зустрічалися з громадянами. Архітектори та дизайнери з країн Вишеградської четвірки разом з українськими фахівцями розробляли макет та план реконструкції. Кожний учасник - фактично майбутній користувач нової інфраструктури - міг висловити свої побажання щодо дизайну та функціональності запланованої споруди.

Крім того, в рамках зустрічей відбулися майстер-класи з фандрейзингу та написання проектів. Учасники представили конкретні і реалістичні ідеї чи пропозиції та обговорили їх із європейськими фахівцями, які оцінили можливості ідей, їхню відповідність різним точкам зору, контексту грантової допомоги в цілому.

Підсумком серії зустрічей стала прес-конференція, що відбулася 3 липня, де було оголошено про результати спільних консультацій та представлено наочний макет реконструкції набережної, зокрема павільйону річкової переправи.

Наступний крок - втілення у життя розробленого архітектурного проекту: будівельні роботи, встановлення архітектурних елементів, модернізація інфраструктури.