Урочисте відкриття павільйону річкової переправи у Голій Пристані

27 грудня відбулася прес-конференція за підсумками проекту «Створення змін: модернізація громадського простору в місті Гола Пристань Херсонської області, Україна». Проект фінансувався спільно з Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми сприяння розвитку та впроваджувався польським Фондом політики розвитку , українським Центром регіонального розвитку "Топ-Кая", дизайнерською групою “+48” з Варшави та Голопристанською міською радою.

Реалізація проекту у Голій Пристані розпочалась у лютому 2015 року. На початку проекту, для збору інформації  від мешканців, було розроблено сайт gopriplus.org, де кожен міг позначити проблеми міського простору, які потребують вирішення. Проблеми були поділені на наступні категорії: підтоплення, доступність інфраструктури, сміття, освітлення, озеленення, інфраструктура для відпочинку та категорія “інше”.

На підставі відгуків мешканців було визначено найважливіші проблеми та запропоновано прості рішення для покращення міського середовища. Серед них, шляхом голосування, було визначено, що найсерйознішою є проблема відірваності мешканців острову Білогрудов від цілого міста. Першою ланкою в подоланні цієї проблеми містяни визначили встановлення павільйону зупинки річкової переправи.

Проект павільйону було розроблено спільно польськими та чеськими архітекторами за участі спеціаліста міського відділу містобудування, архітектури та капітального будівництва міста Гола Пристань. Будівельні роботи проводились в жовтні-грудні 2015 року. Наміром проекту було створення сучасного осередку європейського зразка, який би був не лише зупинкою, але й місцем зустрічі та відпочинку місцевої громади.  Павільйон зупинки обладнаний сонячною панеллю, точкою доступу до мережі Wi-Fi та камерою спостереження. Вартість виконаних робіт становить 20 тис. евро.

Даний проект став продовженням співпраці, розпочатої Центром регіонального розвитку "Топ-Кая" з польським Фондом політики розвитку та іншими партнерами в рамках проекту BRD-NET, в якому Гола Пристань виступала одним з пілотних міст.